Aldundiaren Logoa

Bizkaiko Foru Aldundia - Diputación Foral de Bizkaia

GazteBizz

Gazte Bizz logoa

Honakoan zaude:

Itzuli

  GAZTE INFORMAZIOA

   LIFESTYLE

Jaiak eta azokak : Bizkaiko Jaiak: Apirila - Maiatza - Ekaina

Herria Data Deskribapena
Abadiño 27 Abr. - 09 May. San Prudencio (Traña-Matiena)
Balmaseda Jueves y Viernes Santo Vía Crucis Viviente
Berango 02 Abr. - 02 Abr. Representación de la Pasión Viviente de Jesús
Gatika 17 Abr. - 25 Abr. San Marcos
Gernika - Lumo 26 Abr. - 26 Abr. Aniversario del Bombardeo de Gernika
Gordexola 23 Abr. - 23 Abr. San Jorge (Sandamendi)
Gordexola 30 Abr. - 30 Abr. San Andrés y La Inmaculada
Güeñes 16 Abr. - 16 Abr. San Jorge (Lasier) (Sologutxi) (Lambarri)
Iurreta 25 Abr. - 25 Abr. San Marcos (ermita de San Marcos de Orobio)
Santurtzi 23 Abr. - 25 May. San Jorge
Santurtzi 25 Abr. - 25 Abr. Romería de Cornites (Monte Serantes)
Abadiño 27 Abr. - 09 May. San Prudencio (Traña-Matiena)
Abadiño 12 May. - 16 May. San Trokaz
Ajangiz 15 May. - 15 May. San Isidro Labrador
Alonsotegi 22 May. - 23 May. Santa Quiteria
Alonsotegi Último fin de semana de Mayo Andra Mari
Areatza Primer fin de semana mayo Karpo y Santa Cruz
Artzentales 15 May. - 15 May. San Isidro
Balmaseda 15 May. - 15 May. San Isidro (Pandozales)
Berriatua 09 May. - 09 May. San Gregorio
Bilbao 28 May. - 06 Jun. Fiestas de Ibarrekolanda
Bilbao 29 May. - 06 Jun. Fiestas de Altamira
Derio 15 May. - 15 May. San Isidro
Durango 01 May. - 01 May. San Jose
Erandio 21 May. - 06 Jun. Fiestas de San Fernando
Ermua Primer domingo mayo Euskal Jaia
Errigoiti 15 May. - 15 May. San Isidro
Forua 09 May. - 09 May. San Gregorio (Gaitoka)
Galdakao 01 May. - 01 May. San José Obrero (Aperribai)
Galdakao Segundo domingo de mayo Traslado de Nuestra Señora (Usansolo)
Galdames 15 May. - 15 May. San Isidro (Txabarri)
Gamiz - Fika 08 May. - 08 May. Ascensión (Gamiz)
Gernika - Lumo 01 May. - 01 May. Fiestas del Barrio de Lorategieta
Getxo 13 May. - 16 May. San Isidro (Andra Mari)
Gordexola 24 May. - 24 May. Santa Lucía (Zubiete)
Güeñes 15 May. - 15 May. San Isidro (Sodupe)
Ibarrangelu 29 May. - 29 May. Corpus Christi
Iurreta 03 May. - 03 May. Santa Cruz (ermita de Andra Mari de Goiuria)
Karrantza / Carranza 15 May. - 15 May. San Isidro (Concha)
Larrabetzu 15 May. - 15 May. San Isidro
Leioa 15 May. - 15 May. San Isidro
Leioa 29 May. - 29 May. San Máximo (Lamiako)
Mendexa 15 May. - 15 May. San Isidro
Morga 03 May. - 03 May. Santa Cruz
Morga 15 May. - 15 May. San Isidro
Murueta 15 May. - 15 May. San Isidro
Muskiz 01 May. - 01 May. Fiestas en Kobaron
Muxika 15 May. - 15 May. San Isidro
Orozko 15 May. - 15 May. San Isidro(Mantzarbeiti)
Ortuella 14 May. - 23 May. San Félix de Cantalicio
Santurtzi 23 Abr. - 25 May. San Jorge
Trapagaran - Valle de Trápaga 01 May. - 01 May. San José Obrero (Zaballa)
Urduña - Orduña 08 May. - 08 May. Otxomaio
Urduña - Orduña 15 May. - 15 May. San Isidro
Zalla 15 May. - 15 May. San Isidro (Zokita)
Zeanuri 15 May. - 15 May. San Isidro
Zeberio 03 May. - 03 May. Santa Cruz
Zornotza (Amorebieta - Etxano) 02 May. - 02 May. Santa Cruz
Zornotza (Amorebieta - Etxano) 08 May. - 08 May. San Miguel (Bernagoitia)
Zornotza (Amorebieta - Etxano) 15 May. - 15 May. San Isidro (Garaitondo)
Abadiño 13 Jun. - 13 Jun. San Antonio de Padua (Urkiola)
Abanto - Zierbena 04 Jun. - 06 Jun. La Trinidad (Las Carreras)
Abanto - Zierbena 11 Jun. - 20 Jun. San Antonio de Padua (Gallarta)
Abanto - Zierbena 25 Jun. - 04 Jul. Santa Lucía (Sanfuentes)
Abanto - Zierbena 28 Jun. - 28 Jun. Santa Juliana (Santa Juliana)
Abanto - Zierbena 29 Jun. - 29 Jun. San Pedro (Las Carreras)
Ajangiz 24 Jun. - 24 Jun. San Juan (Kampatxo)
Alonsotegi 23 Jun. - 23 Jun. San Juan (Azordoiaga)
Alonsotegi 27 Jun. - 27 Jun. San Juan
Arantzazu 29 Jun. - 29 Jun. San Pedro
Arrankudiaga 29 Jun. - 29 Jun. San Pedro (Uribarri)
Arratzu 26 Jun. - 26 Jun. San Pelayo (Belendiz)
Arrieta 21 Jun. - 21 Jun. San Luis
Arrieta 23 Jun. - 23 Jun. San Juan
Arrigorriaga 13 Jun. - 13 Jun. San Antonio (Lanbarketa)
Arrigorriaga 29 Jun. - 29 Jun. San Pedro (Abrisketa)
Atxondo 24 Jun. - 24 Jun. San Juan (Axpe)
Atxondo 29 Jun. - 29 Jun. San Pedro (Apatamonasterio)
Aulesti 24 Jun. - 24 Jun. San Juan
Bakio 24 Jun. - 24 Jun. San Juan
Bakio 26 Jun. - 26 Jun. San Pelaio
Balmaseda 12 Jun. - 12 Jun. San Antonio
Barakaldo 12 Jun. - 12 Jun. Fiesta de la Cereza
Barrika 24 Jun. - 24 Jun. San Juan
Bedia 24 Jun. - 24 Jun. San Juan
Bermeo 24 Jun. - 24 Jun. San Juan
Bermeo 26 Jun. - 26 Jun. San Pelayo
Bermeo 29 Jun. - 29 Jun. Fiestas de San Pedro
Berriatua 29 Jun. - 29 Jun. San Pedro
Berriz 24 Jun. - 24 Jun. San Juan (Murgoitio)
Berriz 29 Jun. - 29 Jun. San Pedro
Bilbao 28 May. - 06 Jun. Fiestas de Ibarrekolanda
Bilbao 29 May. - 06 Jun. Fiestas de Altamira
Durango 15 Jun. - 15 Jun. San Juan (Sasikoa-Anboto)
Durango 24 Jun. - 24 Jun. San Juan Bautista (Barrenkale)
Durango 29 Jun. - 29 Jun. San Pedro (Tabira)
Ea 23 Jun. - 24 Jun. San Juan
Elantxobe 29 Jun. - 29 Jun. San Pedro
Erandio 21 May. - 06 Jun. Fiestas de San Fernando
Erandio 11 Jun. - 11 Jun. Corpus Christi (Erandigoikoa)
Erandio 11 Jun. - 11 Jun. San Bernabé (Fano)
Erandio 13 Jun. - 13 Jun. San Antonio (Martiartu)
Erandio 14 Jun. - 14 Jun. Corpus Christi (Erandio Goikoa)
Erandio Ultimo fin de semana de Junio Fiestas de Kukularra
Erandio 29 Jun. - 29 Jun. San Pedro (Kukularra)
Errigoiti 13 Jun. - 13 Jun. San Antonio de Padua
Errigoiti 23 Jun. - 24 Jun. San Juan
Etxebarri 11 Jun. - 20 Jun. Fiestas de San Antonio (San Antonio)
Galdakao 05 Jun. - 05 Jun. Fiesta Vasca
Galdakao 11 Jun. - 11 Jun. San Bernabé (Erletxe, Altamira, Askarri, Padrola, Artola y Kortederra)
Galdakao 24 Jun. - 24 Jun. San Juan (Urreta)
Galdames 13 Jun. - 13 Jun. San Berbabé (Castaños)
Galdames 24 Jun. - 24 Jun. San Juan y San Francisco (Garai)
Galdames 29 Jun. - 29 Jun. San Pedro (San Pedro)
Galdames 30 Jun. - 30 Jun. Sta. Lucía (La Aceña)
Garai 24 Jun. - 24 Jun. San Juan
Gernika - Lumo 23 Jun. - 24 Jun. San Juan
Gernika - Lumo 29 Jun. - 29 Jun. San Pedro (Lumo)
Getxo 17 Jun. - 19 Jun. Festival Internacional de Blues
Getxo 23 Jun. - 27 Jun. San Juan (Zubilleta-Fadura)
Gizaburuaga 13 Jun. - 13 Jun. San Antón
Gordexola 19 Jun. - 19 Jun. San Luis (La Industria)
Gordexola 23 Jun. - 23 Jun. San Juan (Berbikez)
Gordexola 27 Jun. - 27 Jun. Euskaljaia (Berbikez)
Gorliz 24 Jun. - 24 Jun. San Juan
Gorliz 29 Jun. - 29 Jun. Fiestas de San Pedro
Güeñes 29 Jun. - 29 Jun. San Pedro (La Cuadra, Goiko Uria))
Igorre 11 Jun. - 20 Jun. San Antonio de Padua
Igorre 24 Jun. - 24 Jun. San Juan (San Juan)
Karrantza / Carranza 05 Jun. - 05 Jun. San Antonio (La Calera del Prado)
Karrantza / Carranza 24 Jun. - 24 Jun. San Juan (Pando y Santecilla)
Karrantza / Carranza 29 Jun. - 29 Jun. San Pedro (Sierra)
Larrabetzu 13 Jun. - 13 Jun. San Antonio (Goikolexea)
Leioa 24 Jun. - 24 Jun. San Juan Bautista (Elexalde)
Lekeitio 29 Jun. - 01 Jul. San Pedro
Loiu 30 Jun. - 30 Jun. Santa Lucía
Markina - Xemein 24 Jun. - 24 Jun. San Juan (Amallo)
Markina - Xemein 29 Jun. - 29 Jun. San Pedro
Mendata 24 Jun. - 24 Jun. San Juan (Lamikiz)
Mendata 29 Jun. - 29 Jun. San Pedro (Olabe)
Morga 19 Jun. - 19 Jun. San Juan
Mundaka 23 Jun. - 24 Jun. San Juan
Mundaka 29 Jun. - 29 Jun. San Pedro
Mungia 23 Jun. - 23 Jun. San Juan
Mungia 29 Jun. - 29 Jun. San Pedro
Munitibar - Arbatzegi Gerrikaitz 29 Jun. - 29 Jun. San Pedro
Muskiz 18 Jun. - 27 Jun. Fiestas de Muskiz
Muxika 29 Jun. - 29 Jun. San Pedro (Ibarruri)
Ondarroa 04 Jun. - 08 Jun. Fiestas de Kaleandi
Ondarroa 23 Jun. - 23 Jun. San Juan
Ondarroa 24 Jun. - 24 Jun. Fiestas de San Juan (Gorozika)
Ondarroa Último sábado de junio Zapato Azule
Orozko 24 Jun. - 24 Jun. San Juan (Zubiaur)
Orozko 29 Jun. - 29 Jun. San Pedro y San Pablo(Zaloa y Murueta)
Ortuella 11 Jun. - 11 Jun. Bernabé Apóstol (Urioste)
Ortuella 23 Jun. - 27 Jun. San Juan (Aiega, Saugai)
Otxandio 11 Jun. - 11 Jun. San Bernabé
Santurtzi 06 Jun. - 06 Jun. San Bernabé (Larrea)
Santurtzi 24 Jun. - 24 Jun. San Juan (San Juan)
Santurtzi 29 Jun. - 29 Jun. San Pedro (Kabiezes)
Sestao 24 Jun. - 29 Jun. San Pedro
Sondika 24 Jun. - 24 Jun. San Juan
Sopelana 23 Jun. - 23 Jun. San Juan
Sopelana 29 Jun. - 29 Jun. San Pedro
Sopuerta 13 Jun. - 13 Jun. San Antonio (La Baluga)
Sukarrieta 19 Jun. - 19 Jun. San Antonio (San Antonio)
Trapagaran - Valle de Trápaga 24 Jun. - 24 Jun. San Juan (Ugarte)
Turtzioz - Trucios 05 Jun. - 05 Jun. La Trinidad (Gordón)
Turtzioz - Trucios 29 Jun. - 29 Jun. San Pedro
Ubide 24 Jun. - 24 Jun. San Juan
Ugao - Miraballes 24 Jun. - 24 Jun. San Juan
Urduña - Orduña 23 Jun. - 23 Jun. San Juan
Urduña - Orduña 29 Jun. - 29 Jun. San Pedro (Lendoñogoiti)
Zaldibar 29 Jun. - 29 Jun. San Pedro (Eitzaga)
Zalla 24 Jun. - 24 Jun. San Juan (Aranguren)
Zamudio 15 Jun. - 15 Jun. Santo Tomás
Zamudio 22 Jun. - 22 Jun. Santo Tomás (Arteaga)
Zeberio 13 Jun. - 13 Jun. San Antonio (Ermitabarri)
Ziortza - Bolibar 23 Jun. - 23 Jun. San Juan
Ziortza - Bolibar 26 Jun. - 26 Jun. San Pedro (Arta)
Zornotza (Amorebieta - Etxano) 13 Jun. - 13 Jun. San Antonio (San Antonio)
Zornotza (Amorebieta - Etxano) 23 Jun. - 23 Jun. Víspera San Juan (hogueras)
Zornotza (Amorebieta - Etxano) 24 Jun. - 24 Jun. San Juan
Zornotza (Amorebieta - Etxano) 29 Jun. - 29 Jun. San Pedro (Boroa y Saratsu)
www.gaztebizz.com
94 406 80 00
Gaztebizzaren logotipoa

Baliozkotzea


© 2014 - Gaztebizz